Jakie efekty daje światłolecznictwo i lampa Bioptron?

Lucyna Nowak 18-08-2022

Światłolecznictwo stosuje się do niwelowania przewlekłego bólu, a także w medycynie sportowej, fizjoterapii, reumatologii i jeszcze w kilku innych dziedzinach. Dermatolog stosuje naświetlanie lampami w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, opryszczki i półpaśca. Jak działa lampa Bioptron i co sprawia, że może być tak często wykorzystywana w różnego typu terapiach?

Leczy powierzchniowe infekcje bakteryjne, zmniejsza blizny i goi rany

Dermatologia to dziedzina, która stawia diagnozy i leczy zmiany skórne wywołane rozmaitymi czynnikami. Na pierwszej wizycie dermatolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Lekarz szuka podłoża zmian skórnych, dlatego pyta o przebyte choroby oraz operacje – jeśli takie występowały. Z pewnością padnie pytanie o to, jakie leki właśnie przyjmujemy, warto więc przygotować listę przed wejściem do gabinetu. Często są one kluczowe podczas ustalania diagnozy, a także wyboru leczenia. Jeżeli lekarz uzna, że pomoże lampa bioptron, może zapisać światłoterapię. Ten typ leczenia pomaga na skórę, włosy i paznokcie. Naświetlanie zmniejsza widoczność blizn, goi rany, uszkodzenia błon śluzowych, trądzik młodzieńczy i powierzchniowe infekcje bakteryjne.

Lampa Bioptron typu MedAll to skuteczne urządzenie stosowane również w fizjoterapii i usuwaniu bólu. Jak działa ten sposób leczenia? Innowacyjna technologia umożliwia generowanie strumienia światła polichromatycznego, które ma podobne właściwości do światła słonecznego. Naświetlanie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ emitowane przez lampę światło nie wykazuje szkodliwych właściwości promieniowania ultrafioletowego.

Jakie efekty daje światłolecznictwo i lampa Bioptron?

Prosta obsługa i szerokie zastosowanie urządzeń Bioptron

Dzięki prostej obsłudze i szerokiemu zastosowaniu lampa Bioptrom wywalczyła sobie ważne miejsce w dermatologii, kosmetologii i reumatologii. Zalety urządzenia cenią sobie specjaliści medycyny sportowej, rehabilitanci i fizjoterapeuci. Podkreślają, że doskonale pracuje się ze sprzętem o ergonomicznym kształcie, niewielkich rozmiarach i niskiej wadze, które nie męczy rąk podczas wykonywania zabiegów. Lampa jest całkowicie bezpieczna w użyciu, zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty.

Światłoterapia w medycynie sportowej i fizjoterapii znajduje zastosowanie m.in. do:

  • Leczenia uszkodzeń tkanki miękkiej mięśni, ścięgien i więzadeł,
  • Terapii bólu krzyża, ramion i szyi,
  • Wsparcia leczenia zespołu cieśni nadgarstka,
  • Przy urazach układu mięśniowo-szkieletowego.

Zastosowanie koloroterapii przy zaburzeniach SAD

Bioptron MedAll z zestawem do koloroterapii daje znakomite efekty w leczeniu Sezonowych Zaburzeń Afektywnych. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu wykorzystuje się 7 kolorów o różnym działaniu, co prowadzi do stymulowania organizmu za pomocą barw. Terapia opiera się na koncepcji bioinformacji dla punktów uciskowych oraz stymulacji czakr. Choć urządzenie cechuje się ergonomicznym kształtem i jest lekkie, dla poprawy funkcjonalności terapeuci dobierają statyw podłogowy, umożliwiający wygodne ustawienie lampy.