Cygara Warszawa - wszystko, co powinno się wiedzieć

Jakub Stopka 17-09-2020

Miłośnicy cygar doskonale wiedzą na jakie kwestie muszą zwracać uwagę przy ich zakupie. Jednak osoby, które dopiero zapoznają się z tematem, powinny rozpocząć od zdobycia podstawowej wiedzy. Najlepiej zacząć od składu cygar, sposobów ich przechowywania oraz problemów, które mogą się pojawić gdy nieodpowiednio się o nie dba.

Cygara Warszawa – co warto o nich wiedzieć?

Generalnie cygaro składa się z wkładki z liśćmi w środku, zwijacza oraz pokrywy, wszystkie elementy pełnią określone funkcje. Wkładka daje głównie smak i określa kulturę spalania, zwijacz pozwala na zachowanie kształtu, natomiast pokrywa zapewnia idealny wygląd cygara oraz jego aromat. Wszystkie cygara Warszawa powinny być odpowiednio przechowywane, zaniedbanie podstawowych zasad spowoduje ich uszkodzenia. Najważniejszą regułą jest zachowanie optymalnej wilgotności, w niektórych przypadkach powinna ona wynosić do maksymalnie 62 procent. Istotne jest również to, by w miarę możliwości unikać zmian w poziomie wilgotności miejsc przechowywania cygar. Ponadto należy trzymać je z daleka od źródeł ciepła i bezpośrednich nośników światła. Wśród największych skutków przechowywania cygar w niewłaściwych warunkach powoduje wzrost ryzyka pojawienia się pleśni i problemów ze spalaniem cygara. Natomiast przesuszenie produktu prowadzi do utraty niepowtarzalnego aromatu, gdyż olejki również wysychają. Może być odczuwalny ostry smak, co skutecznie psuje przyjemność z palenia cygara. Załóżmy, że w wyniku nieuwagi lub niewiedzy doszło do pojawienia się pleśni, wówczas pierwszym krokiem jest odłożenie cygar w osobne miejsce.

Cygara Warszawa - wszystko, co powinno się wiedzieć

Kolory i moc cygar oraz miejsca uprawiania tytoniu

Cygara są wypełnione liśćmi tytoniu uprawianymi głównie na Karaibach i w Ameryce Środkowej. Jednak wykorzystuje się również wypełnienie pochodzące z plantacji afrykańskich, filipińskich oraz indonezyjskich. W kwestii kolorów cygar wyróżnia się podział na jasne, naturalne oraz ciemny. Ostatni rodzaj to Maduro, który powstaje w wyniku dłuższej fermentacji w podwyższonej temperaturze. Do powstawania tego rodzaju cygar wymagane są wyłącznie grube liście pochodzące z Meksyku lub Brazylii. W kwestii mocy cygar rozpatruje się ją w dwóch aspektach: zawartości nikotyny oraz walorach smakowych. Wszystko to uzależnione jest od odmiany wykorzystanego tytoniu, a także intensywności działania słońca na liście. Warto również wiedzieć, jakie formy cygar można zakupić na przykład w Warszawie – są to Parejo i Figurado. Pierwszy rodzaj to klasyczny kształt o prostych bokach i okrągłej główce, natomiast drugi to nazwa wielu różnych niestandardowych kształtów. Jeżeli chodzi o rozmiary długość podaje się w centymetrach, milimetrach lub calach. Przy zakupie bierze się również pod uwagę średnicę cygara. Nie bez przyczyny ich palenie kojarzy się z prowadzeniem luksusowego trybu życia. Jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, ponieważ ceny są dość wysokie, jakość w porównaniu do papierosów jest również nieporównywalnie wyższa. Warto więc docenić smak i aromat dobrze wykonanych cygar, które odpowiednio przechowywane zachowują swoją trwałość przez długi czas.